Turistický pochod – Hornobělská 30

S Pištou a Náčelníkem jsme se třetí únorovou sobotu zúčastnili 38. ročníku turistického pochodu Hornobělská 30. Jak již název napovídá, celá akce se točila kolem obce Horní Bělá, která se nachází v okrese Plzeň-sever.

Na místo startu a zároveň i cíle, jímž byla restaurace U Šípků, jsme autem dorazili jen pár minut po sedmé ranní. Dokonce se nám povedlo i zaparkovat přímo před restaurací. Zaregistrovali jsme se, dostali jsme plánek trasy a vyrazili. Bylo pár stupňů pod nulou a místy byly lesní úseky pokryty sněhem a ledem. Nedalo se tedy nějak závodit. Ani jsme to ale neměli v úmyslu, trasu jsme si chtěli užít, přírodní park Manětínská, přes který trasy vedly, je opravdu pořádný kus lesa.

Trasy měly kilometráž 10, 20 a 30 km. Vybrali jsme si tu nejdelší. Počasí nám přálo, bylo pěkně slunečno a tak jsme si celou cestu opravdu užili. Trasa vedla převážně lesem, jen zhruba v polovině našeho pochodu ho na chvíli opustila a odbočila k zámku a hradu Nečtiny, ve stejnojmenné obci. Zde jsme museli z turistického ukazatele přečíst nadmořskou výšku tohoto místa a zapsat ji do našeho startovního listu, coby jednu z kontrol.

Po sedmi a čtvrt hodině jsme dorazili do cíle. Pišta si šel zdřímnout do auta do své přepravky, já s Náčelníkem jsme si převzali diplom a dali jsme si zasloužený pozdní oběd. Vaří tady opravdu dobře, na jídlo se nijak dlouho nečeká a ceny jsou skutečně lidové.

Celkem se pochodu zúčastnilo 882 lidí. Nejkratší trasu 10 km jich šlo 655, 20 km šlo 185 a nejdelší 30 km trasu šlo 42 lidí. Kolik se zúčastnilo psů jsem se ale nedozvěděl, faktem zůstává, že Pišta to dal taky.

 

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..