S náčelníkem kolem Třemšína

V neděli jsem v půl sedmé vyzvednul Náčelníka a vyrazili směr Hutě pod Třemšínem. Cílem našeho nedělního výletu bylo, v hrubých náčrtech seznámit Náčelníka s jižními Brdy. Auto jsme nechali u pomníčku uprostřed Hutí pod Třemšínem a vydali se po zelené, do hustých a neprostupných Brdských hvozdů, vstříc dobrodružství a nevšedním zážitkům. Prošli jsme kolem zpustlého tábořiště Duha a za chvíli jsme už prolézali zajímavou skalku Čertovo vřeteno. Ta se nachází v zatáčce, po levé straně cesty, kousek nad říčkou Vlčavou, která nedaleko odsud pramení. Kolem Milcova kříže a studánky Na Klekání, jsme došli na rozcestí Roubenka, kde se nachází stejnojmenná lovecká chata. Odsud jsme pak po žluté stoupali nahoru, na tvrziště Hengst.

Stále po žluté jsme prošli pěknou hřebenovku po Hřebencích (jinak taky Holý vrch – 788 m) a na rozcestí se vydali doprava, tentokráte na přírodní památku Hřebenec (jednotné číslo). Jedná se o rozsáhlé suťovisko s několika menšími skalkami. Václav Chaloupek zde natáčel jednu epizodu ze seriálu Méďové. Najednou se spustila sněhová přeháňka, což bylo dost zvláštní, protože všude jinde bylo sucho a po sněhu ani památky.

Vrátili jsme se zpátky na rozcestí a po žlutépokračovali dál, směrem vzhůru, na vrch Třemšín. Cesta je to opravdu pěkná a náčelník se na Křemelu jen rozplýval. Po průzkumu Třemšína jsme ještě seběhli kousek dolů, abychom viděli Třemšínskou studnu a Partyzánský bunkr. Vyškrabali jsme se zase zpátky nahoru, na rozcestí u Třemšínské kapličky a vydali se po modré dolů. Tady jsme v Třemšínské boudě posvačili. Po modré jsme došli ke studánce Kobylí hlava a po červené se vrátili zpět do Hutí pod Třemšínem k autu.

Protože jsme měli ještě trochu času, vzali jsme to přes Voltuš a Rožmitál pod Třemšínem, do Bezděkova pod Třemšínem. Tady je kousek za vsí pěkný zatopený lom. Popojeli jsme zhruba dva kilometry a další lom, tentokrát ve Vševilech. Když se začalo se pomalu stmívat, bylo na čase, vrátit se zase domů. Tak zas někdy příště.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..