Pochod Hojsova Stráž – Přeštice

V neděli brzo ráno se nikomu určitě nechce vstávat. Mně a Náčelníkovi ale ano, razili jsme totiž na výlet.  Chvíli před šestou ranní jsme nastupovali do vlaku, naším cílem byla tentokrát Hojsova Stráž na Šumavě.

Zpočátku vše vypadalo nadějně, počasí bylo sice zakaboněné, ale nepršelo. Užívali jsme si cestu vlakem a usrkávali přitom pivo z plechovky. Šok nastal ve chvíli, kdy jsme dorazili do cíle. Lilo jako z konve, s čímž jsme oba vůbec nepočítali. Měl jsem lehoučké běžecké boty a jímala mě hrůza, že budu cestu absolvovat v mokrých botech. Nakonec ale po pár hodinách déšť ustal a boty byly suché, takže paráda. V Janovicích nad Úhlavou jsme si dali polévku a pivko a pokračovali dál.

Výškový profil naší trasy ukazoval, že budeme celou cestu mírně klesat, nebo půjdeme po rovině, žádné výrazné kopce. To byla pravda, počáteční nadšení ale rychle opadlo, je to totiž daleko horší, než jít z kopce do kopce. Nohy si totiž zvyknou na monotónní pohyb a daleko dříve se unaví. Při chůzi do kopce a z kopce se zapojuje daleko více svalů, než při chůzi po rovině.  Nikdy bych tomu nevěřil, ale je to tak.

Nicméně i tak jsme si cestu užili. Do Přeštic jsme se vrátili večer, chvíli po osmé večerní. Celkem jsme našlapali 56km za 12,5 hodiny.

(Některé foto – Náčelník)

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..