Kasárna 171. plrp – Rožmitál pod Třemšínem

Na jižním konci města Rožmitál pod Třemšínem, na kraji lesa, se nachází dnes již nepoužívané kasárny. Býval zde 171. protiletadlový raketový pluk ČSLA. Dnes je celý komplex uzavřený a jen některé jeho části jsou provozovány soukromým sektorem, jako výrobní prostory, haly, nebo garáže. Armáda zde provozovala protiletadlový raketový komplet 2K12 KUB, uvedený do provozu zhruba v roce 1968. O zhruba pět kilometrů dál, v lese nad Roželovem, pod vrchem Velká hora, se nacházelo cvičné palebné postavení. Nahoře na kopci pak stával mobilní radar. Armáda se na toto místo dostávala lesními cestami. Dnes jsou kasárny uzavřené, někde ještě i zapečetěné a hlídané. Kromě částí, které provozují soukromé firmy ke své podnikatelské činnosti, je sem vstup zakázán.

Záložka pro permanentní odkaz.

3 reakce na Kasárna 171. plrp – Rožmitál pod Třemšínem

  1. Pepino říká:

    Jo nostalgie, -dík za to. Sloužil jsem v letech 1968-1970,abych pravdu řek,fotogalerie mi ve vzpomínání moc nepomohla. Za me ještě nefungoval štáb ve staré budově,Jídelna,ubytovací objekty (10 rot),strážníce u vchodu, dílny,autopark,buzerák před objektem,….Paňák,Starák,Plzeňka, Stanoviště na Obořišti,…. To mi chybí ale vzpomínky jen dobré i na některé tehdejší velitele (na špatné -buzerace v přijímači,mazáctví – se zapomíná.) Ozve se někdo z té doby ? 9 tá rota

  2. netovaabb říká:

    Itt éltem…

  3. hanz říká:

    jo tam jsem se něco nasloužil na dolních i vrchních kasárnách i na hoře…na vrchní se jídlo vozilo ze spoda ve várnicích každej den:) taky tam dole bylo vězení u buzeraku asi už to ani nestojí 🙂 muničák tu nevidim nidke ? 🙂 já byl teda kuchař ale prošel jsem si tam za tech 13-14měsíců všim:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..