39. Gymnaziální 50 Klatovy

V sobotu se konal 39. ročník tradičního dálkového pochodu – Gymnaziální 50 Klatovy. Vyrazil jsem s Náčelníkem a Jirkou, s cílem dojít do cíle a přežít, což se nám bez problémů povedlo.

Na start, u gymnázia Jaroslava Vrchlického v Klatovech, nás dopravila Marcela autem. Po cestě jsme nabrali Náčelníka a Jirku. Zaplatili jsme startovné a zhruba v půl osmé svižně vyrazili. Trasa vedla z Klatov do Čínov, přes Kydliny, Zdebořice, Kolinec, Velhartice, Křištín a Hejno, zpět do Klatov. Trasa byla středně náročná, bylo i dost kopců, nicméně jsme si po celou dobu drželi velmi slušnou rychlost. Počasí bylo krásné, v podstatě jasno, až polojasno. Po cestě jsme párkrát zastavili na pivo.

Do Klatov jsme dorazili ve tři čtvrtě na šest, tedy víc, než hodinu před limitem. Jirka se od nás ale před cílem oddělil a nasadil brutální tempo, neb chtěl stihnout vlak domů. My jsme měli ale s Náčelníkem jiné plány.

Zhruba půl kilometru před cílem se rychle zatáhlo a přišla průtrž mračen, parádní slejvák. Jirka ho schytal v plné parádě, ne tak ovšem já s Náčelníkem. Vyšlo nám to přesně na klatovskou kolonádu v parku. Dali jsme si jedno od cesty a za patnáct minut bylo po všem. Dopili jsme a došli do cíle.

Byly jsme odměněni diplomem a slušnou bolestí stehen. Zvolili jsme rychlou rekonvalescenci v hotelu Ennius. Vepřový řízek s brambůrkem a pivko se postaralo o zlepšení psychického i fyzického stavu našich tělesných schránek.

Na nádraží, které je přes celé město, se nám už nechtělo, zavolali jsme tedy Marcelu a frčeli zpátky domů. Pochod se povedl, byla to paráda, příští kulatý, čtyřicátý ročník, vyrazím zase.

Celkem startovalo rekordních 826 lidí. Z nich bylo 330 kolařů. Nejdelší 50 km trasu šlo pěšky 15 lidí. Všechna čest pořadatelům, za dobře odvedenou práci.

 

[important] Některé foto – Náčelník [/important]

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..